Blog

Sular Kesilince Kombi Çalışır mı?

Bilindiği üzere kombiler elektrik ve doğalgaz ile çalışan sistemlere sahip cihazlardır. Ancak bu iki temel enerji kaynağının yanı sıra, kombilerin çalışabilmesi için suya da ihtiyaç duyulmaktadır.Kombiler çalışmak için suya ihtiyaç duyarlar.

Sular kesildiğinde kombi çalışır mı?

Kombi Oda Termostatı & Oda termostatı Kullanmanın Faydaları

Kombi Oda Termostatı İç mekanlarda, ısınmanın verimli olabilmesi için kullanılan en önemli cihazlardan biri oda termostatıdır. Oda termostatları kombi gibi ısıtma ünitelerinde kullanılmakta ve oda sıcaklıklarının istenilen seviyeye getirilmesine yarayan cihazdır.

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

Doğru kombi seçimi yapıldığı ve bakım takvimine uyulduğu takdirde, bu cihazları uzun yıllar boyunca sıkıntısız bir şekilde kullanmak mümkündür.

Kombi Neden Su Eksiltir, Kombi Basıncının Düşme Nedenleri Nelerdir?

Kombi Basıncının Sürekli Düşmesi; Kombilerin su basıncının düşmesinin birçok nedeni olabilir. Ancak en sık rastlanan durumlar arasında, yerden geçen kalorifer tesisatlarının patlaması sıklıkla ilk neden olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kombi Neden Sıcak Su Vermez & Suyu Neden Isıtmaz?

Kombi neden sıcak su vermez ya da kombi neden suyu ısıtmıyor gibi soruların cevabı genellikle en sık görülen 5 kombi arızası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlar;

Ankara Petek Temizleme

Ankara Petek Temizleme, Ankara, karasal iklimi ile kış aylarının soğuk ve sert geçtiği illerden biridir. Soğuk kış aylarında Ankara da yaşayanlar, doğalgaz kullanımı ile ısınma sağlamaktadır.

Kombide Tasarruf Nasıl Sağlanır?

Soğuk kış aylarında artan gaz kullanımı ile birlikte, gelen faturalar can sıkıcı bir hal almaktadır. Bu durum karşısında kullanıcılar, aile bütçelerini korumak adına kombi tasarrufu sağlama yoluna gitmektedir.

Kombi Neden Ateşleme Yapmaz?

Kombiler, genellikle gaz girişleri kapalı olduğunda, parçalarda sorunlar oluştuğunda ya da gaz ile alakalı sorunlar olduğunda ateşleme yapmazlar.

Kalorifer Petekleri Neden Isınmaz? Yapılması Gerekenler

KALORİFER PETEKLERİ NEDEN ISINMAZ?

Kalorifer peteklerinin ısınması konusunda yaşanan sorunlar, sık karşılaşılan durumlardır. Peteklerin ısınmamasının birçok sebebi olabilir.