Demirdöküm Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Demirdöküm Tayros Arıza Kodları :

Demirdöküm Tayros Kombi Led Anlamları :

Demirdöküm Tayros Kombi Arıza

Demirdöküm Tayros Kombi Arıza kod ve Led anlamları şekildeki gibidir. Cihazınızı resetlemenize rağmen arıza devam ediyorsa BİZİMle iletişime geçebilirsiniz.

Demirdöküm İsofast Kombi Arıza Kodları:

Demirdöküm İsofast Arıza Kodları:

Demirdöküm İsofast 02 arızası:

Bu Kombilerin hermetik ve bacalı çeşitleri bulunur. Bu arıza durumunda birçok parçada sorun olabilir ve arıza durumları cihazın çeşidine göre değişir. isofast kombi eğer hermetik ise; fanda, hava sensöründe veya elektronik kart da arıza olabilir.. isofast kombi eğer bacalı ise; baca çekmiyor, tıkalı olabilir ya da baca sensöründe sorun olabilir. Arıza teşhisi ve çözümü için BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm isofast 03 arızası : Hava akışı hatası tekrarı. 02 arızası veriyor ve müdahale gecikti ise 03 arızası verecektir. Arıza teşhisi ve çözümü için BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm isofast 04 arızası : Ateşleme hatası (gaz ya da alev hissedilememesi)

Genelde çok sık karşımıza çıkar. Ateşlemede bir sorun olduğunu ve bu sebeple alevin algılanmadığını belirtir. Bu sorunla karşılaştığınız zaman öncelikle gazın olup olmadığına bakmalısınız. Gaz kontrolü sonrasında kombinize gaz geldiğinden eminseniz eğer resetleme işlemi uygulamalısınız. Düzelme olmaz ise; anakart, gaz valfi ya da iyonizasyon ateşleme elektrotlarında sorun olabilir. Arıza teşhisi ve çözümü için BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm isofast 05 arızası: Aşırı sıcaklık emniyet termostadında hata.

Bu arıza birçok sebebe bağlı yaşanabilir. Önce kombi altındaki tesisat vanalarına bakın, vanaları kapalı ise mutlaka açın. Daha sonrasında kalorifer(petek) vanalarına bakın (kombiniz kış konumunda ise) vanalar kapalı ise mutlaka açın. Sonrasında cihazı resetleyiniz. Arıza devam ediyorsa; pompa sıkışıklığı, ana eşanjör kireçlenmesi ya da tıkanması sorunu, üç yollu vananın konum atlaması ya da ortada kalması sorunu söz konusu olabilir. Arıza teşhisi ve çözümü için BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm isofast 06 arızası: CTN2 ısıtma sensörü çevriminde hata.

Kalorifer devresinde sensör yer alır bu sensörde sorun olabileceğini belirtir. Cihazınızı resetleyiniz buna rağmen düzelmez ise BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm isofast 07 arızası: CTN1 kullanım suyu sensörü çevriminde hata.

Sıcak su sorunu yaşayabileceğiniz bu arıza durumunda sıcak su devresinde bulunan sensörde problem olduğunu belirtir. Cihazınızı resetleyiniz buna rağmen düzelmez ise BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm isofast 08 arızası: CTN3 termostat sensörü çevriminde hata.

Sensör ile alakalı bir sorun olduğunu belirtir. Bu durumda sensör bağlantılarında ya da borularında sorun olabilmektedir. Cihazınızı resetleyiniz buna rağmen düzelmez ise BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm isofast 09 arızası: Su basınç sensörü çevriminde hata

Kombideki su basınç sensöründe problem olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kombi su basıncında hatalı görüntü sağlanır. Arıza teşhisi ve çözümü için BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm isofast 12 arızası: Gösterge kartı ya da uzaktan kumanda paneli hatası

Kombinin ekran kartında problem olduğunu gösterir. Arıza teşhisi ve çözümü için BİZİMle iletişme geçebilirsiniz

Demirdöküm isofast 13 arızası: Ana Kart ( elektronik kart ) arızası.

Kombinizin anakart yani elektronik kartın arızalı olabileceğini gösteren hata kodudur.

Cihazınızı resetleyiniz buna rağmen düzelmez ise BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm isofast 14 arızası: Isıtma çıkış sıcaklığın maksimum limiti aşması yada (92 ºC’ nin üzerine çıkmıştır)

Kalorifer çıkış sıcaklığı 95°C üzerine çıktığında ekranda bu hata kodu görünür. Bu durumda önce petek vanalarını ve kombi altındaki kalorifere ait tesisat vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanaların her koşulda açık olması gerekir. Vanalar kapalı ise açık konuma çevirmelisiniz. Ardından kombiyi resetleyiniz resetleme sonrasında arızanın devam ettiği durumlarda ana eşanjörde, üç yollu vanada ya da sirkülasyon pompasında sorun olabilir. Arıza teşhisi ve çözümü için BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm isofast 15 arızası: Step-motor hatası (Gaz mekanizması)

Gaz valfi yada mekanizmasında sorun olduğunu belirtir Cihazınızı resetleyiniz buna rağmen düzelmez ise BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm isofast 16 arızası: Gaz emniyet valfi hatası

Gaz valfi emniyet valfinde sorun olduğunu gösterir. Cihazınızı resetleyiniz buna rağmen düzelmez ise BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm isofast 17 arızası: Şebeke gerilimi yetersiz.

Kombiye gelen voltajın düşük olduğunu gösterir. Voltajlar düzeldiğinde arıza da düzelebilir. Düzelme olmaz ise muhtemelen anakart hasar görmüştür. Arıza teşhisi ve çözümü için BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm isofast 20 arızası: İletişim Hatası.

Anakart ile ekran kartı arasında sorun olduğunu gösterir ekran kartına müdahale edildi ise ayarları yanlış olabilir. Müdahale edilmedi ise anakart arızalı olabilir. Arıza teşhisi ve çözümü için BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm isofast 21 arızası: Su eksikliği (Basınç 0,5 bar’dan düşük)

Sık yaşanan arıza durumlarından biridir. Tesisat suyunun azaldığını belirtir. Bu arıza durumunda kombiye su basmanız gerekir kombinin altında olan mavi ya da siyah doldurma musluğunu sola çevirerek basıncı 1,5 bar değerine kadar çıkarmalısınız. Su basma uygulamasından sonra sorun düzelir. Düzelme olmaz yada bu hata ile sık karşılaşıyorsanız genleşme tankında yada basınç sensöründe sorun olabilir. Arıza teşhisi ve çözümü için BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm Vinto Kombi Arıza Kodları:

Demirdöküm Vinto Arıza Kodları:

Demirdöküm Vinto F1 ve F4 Arızası:

Ateşleme başarısızlığı (Gaz yok veya alev oluşmadı ). Gaz vanalarını kontrol ediniz eğer kapalı ise açınız.

Demirdöküm Vinto F2 Arızası: Hava başarısızlığı. Ana kartınızın arızalı olma olasılığı çok yüksek.

Demirdöküm Vinto F5 Arızası: Aşırı ısınma emniyeti. Emniyet termostadında problem olabilir.

Demirdöküm Vinto F6 Arızası: Isıtma sensörü arızası

Demirdöküm Vinto F8 Arızası: Sensör arızası

Demirdöküm Vinto F9 Arızası: Su basınç sensörü arızası

Demirdöküm Vinto F11 Arızası: Ana kart arızası

Demirdöküm Vinto F12 Arızası: Kullanıcı arayüz kartı arızası

Demirdöküm Vinto F13 Arızası: Ana devre hatası. Ana kart arızası

Demirdöküm Vinto F14 Arızası:

Demirdöküm Vinto F15 Arızası: Step motor arızası

Demirdöküm Vinto F16 Arızası: Gaz valfi arızası

Demirdöküm Vinto F17 Arızası: Düşük voltaj arızası. Voltajınızı kontrol ediniz.

Demirdöküm Vinto F18 Arızası: Kullanıcı arayüz kartı arızası

Demirdöküm Vinto F19 Arızası: Kullanım suyu sensörü problemi

Demirdöküm Vinto F20 Arızası: Kullanıcı arayüz kartı kombi ile uyumlu değil.

Demirdöküm Vinto F21 Arızası:

Su eksik (0,5 barı altında) bar seviyenizi kontrol ediniz ve yükseltiniz.

Demirdöküm Vinto F22 Arızası: Kalorifer tesisat su basıncı fazla (2,7 barın üzerinde ) su basıncı 1.5 seviyesine düşürünüz.

Demirdöküm Vinto Arıza Kodları ve anlamları bu şekildedir. Kullanıcı olarak kombinin gaz vanası ve altındaki su ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun su bar seviyesinin yeterli seviyede olup olmadığını kontrol ediniz. Her şey normal görünüyor ise Arıza teşhisi ve çözümü için BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm Kalisto Kombi Arıza Kodları:

Demirdöküm Kalisto Arıza Kodları:

Demirdöküm Kalisto F1 Arızası: Aşırı ısınma / emniyet termostatı hatası

Demirdöküm Kalisto F2 Arızası: Kullanım suyu devresi sıcaklık sensör arızası

Demirdöküm Kalisto F3 Arızası: Isıtma devresi sıcaklık sensör arızası

Demirdöküm Kalisto F4 Arızası: Alev başlığı (gaz yok) hatası. Gaz vanalarınızı kontrol edin kapalı ise açınız. Cihazı resetleyiniz.

Demirdöküm Kalisto F5 Arızası: Prosestat veya baca sensörü hatası. Fan prosestat yada ana kart da problem olabilir.

Demirdöküm Kalisto F6 Arızası: Dış hava sensör hatası

Demirdöküm Kalisto F7 Arızası: Isıtma devresi düşük basınçta

Demirdöküm Kalisto Kodları ve anlamları bu şekildedir. Kullanıcı olarak kombinin gaz vanası ve altındaki su ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun su bar seviyesinin yeterli seviyede olup olmadığını kontrol ediniz. Her şey normal görünüyor ise Arıza teşhisi ve çözümü için BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm Aden Kombi Arıza Kodları:

Demirdöküm Aden Arıza Kodları:

Demirdöküm Aden 30 Led i yanıp sönüyorsa: Kombi kış konumunda iken kaloriferleri ısıtmaz. Sorun kalorifer sensöründe olabilir.

Demirdöküm Aden 40 Led i yanıp sönüyorsa: Bu arıza ışığı yanıp södüğü zaman kombi sıcak su vermez. Sıcak su sensörü özelliğini kaybetmiş olabilir.

Demirdöküm Aden 50 Led i yanıp sönüyorsa: Dış hava sensörü dışarıdaki sıcaklığa göre kombiye çalışması için komut verir. Dış hava sensöründe problem olabilir.

Demirdöküm Aden 60 Led i yanıp sönüyorsa: Kalorifer tesisatında yeterli su olmadığı zaman 60 ışığı yanıp söner. Öncelikle su basıncını 1,5 bar seviyesine getirin. Arıza düzelmez ise basınç sensörü arızalanmış olabilir.

Demirdöküm Aden 70 Led i yanıp sönüyorsa: Bu arıza sinyali hava akışının sağlanamamasında yanıp söner. Bu arıza ledinin birden fazla sebebi var. Hava akış şalteri arızalanmış olabilir. Fan motoru arızalanmış olabilir. Anakart arızalanmış olabilir.

Demirdöküm Aden 80 Led i yanıp sönüyorsa: 80 ışığı yanıp sönüyorsa sırasıyla peteklerin vanalarını kontrol edin. Kombi altındaki vanaları kontrol edin. Petek ve kombide bulunan vanaları açık konumuna getirin. Kombiyi resetleyin arıza devam ederse pompa arızası olabilir. Kombi filtresi tıkanmış olabilir. Peteklerin temizlenmesi gerekebilir. Isı sensörü arızalı olabilir.

Demirdöküm Aden 90 Led i yanıp sönüyorsa: Öncelikle kombiye gelen gaz vanasını kontrol edin gaz var ama yinede bu arıza kodu devam ediyorsa servisi arayın. Gaz valfi arızalı olabilir.

Demirdöküm Aden Kodları ve anlamları bu şekildedir. Kullanıcı olarak kombinin gaz vanası ve altındaki su ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun su bar seviyesinin yeterli seviyede olup olmadığını kontrol ediniz. Her şey normal görünüyor ise Arıza teşhisi ve çözümü için BİZİMle iletişme geçebilirsiniz

Demirdöküm Sargon Premix Kombi Arıza Kodları:

Demirdöküm Sargon Premix Arıza Kodları:

Cihazda herhangi bir hata ortaya çıktığında bu hata LCD ekranda gösterilir.

Demirdöküm Sargon Premix F0 Arızası: Düşük basınç hatası. Bar seviyenizi kontrol ediniz.

Demirdöküm Sargon Premix F1 Arızası: Aşırı ısınma emniyet termostatı hatası. Sensörünüzde problem olabilir.

Demirdöküm Sargon Premix F2 Arızası: Kullanım suyu sensörü hatası. Sensör değişimi gerekir.

Demirdöküm Sargon Premix F3 Arızası: Tesisat suyu sensörü hatası. Sensör arızalı.

Demirdöküm Sargon Premix F4 Arızası: İyonizasyon hatası / Gaz yokluğu. Gaz vananızı kontrol edin kapalı ise açın ve cihazı resetleyiniz.

Demirdöküm Sargon Premix F5 Arızası: Hava akışında problem. Fan , prosestat yada anakart da arıza

Demirdöküm Sargon Premix F6 Arızası: Dış hava sensörü hatası

Demirdöküm Sargon Premix F7 Arızası: Fan geri besleme sinyal arızası. Prosestat da sorun olabilir.

Demirdöküm Sargon Premix F8 Arızası: İstenilen fan dönüş hızında arıza

Demirdöküm Sargon Premix F9 Arızası: Fan durması gerekirken, fanın çalışması problemi

Demirdöküm Sargon Premix Arıza Kodları ve anlamları bu şekildedir. Kullanıcı olarak kombinin gaz vanası ve altındaki su ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun su bar seviyesinin yeterli seviyede olup olmadığını kontrol ediniz. Her şey normal görünüyor ise Arıza teşhisi ve çözümü için BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm Nitron Kombi Nasıl Kullanılır:

Demirdöküm Nitron Kullanımı:

NİTRON KOMBİ KUMANDA PANOSU

1.

Kullanım Suyu Sıcaklık Ayar Düğmesi (-)

7.

ON/OFF/RESET Düğmesi

2.

Yaz Konumu Seçim Düğmesi

8.

MODE Düğmesi (Servis Düğmesi)

3.

Kullanım Suyu Sıcaklık Ayar Düğmesi (+)

4.

Tesisat Suyu Sıcaklık Ayar Düğmesi (-)

9.

Eco Konum Ayar Düğmesi

  1. Kış Konumu Seçim Düğmesi

  1. Tesisat Suyu Sıcaklık Ayar Düğmesi (+)

Demirdöküm Nitron Kombi Arıza Kodları:

Demirdöküm Nitron Arıza Kodları:

Cihazda herhangi bir hata ortaya çıktığında bu hata dijital LCD ekranda gösterilir ve anahtar sembolü ( ) yanıp söner.

Demirdöküm Nitron F1 Arızası:Aşırı ısınma emniyet termostatı hatası. Eşanjör yada sensörde sorun olabilir.

Demirdöküm Nitron F2 Arızası: Kullanım suyu devresi sıcaklık sensörü hatası. Sensör arızalı değişim gerekli.

Demirdöküm Nitron F3 Arızası: Isıtma devresi sıcaklık sensörü hatası. Sensör değişimi gerekir.

Demirdöküm Nitron F4 Arızası:

Alev başlığı (İyonizasyon) hatası / Gaz yok. Gaz vanalarını kontrol edin kapalı ise açın cihazı resetleyiniz. Buna rağmen düzelmez ise anakart, gaz valfi, iyanızasyonda sorun olabilir.

Demirdöküm Nitron F5 Arızası: Hava akış sensörü basınç hatası. Prosestat, fan yada ana kart arızalı olabilir.

Demirdöküm Nitron F6 Arızası: Dış hava sensör bağlantı hatası

Demirdöküm Nitron F7 Arızası: Hava akış sensörü bağlantı hatası

Demirdöküm Nitron F8 Arızası: Fan hareketi olmaksızın hava akışı hatası

Demirdöküm Nitron F9 Arızası: Kablolama hatası

Demirdöküm Nitron F10 Arızası: Isıtma devresi sistemi düşük basınçta (bar düşük)

Demirdöküm Nitron F11 Arızası: Sirkülasyon hatası. Tesisat tıkalı yada sirkülasyon pompası arızalı olabilir.

Demirdöküm Nitron F12 Arızası: Düşük voltaj hatası. Voltaj kontrolü yapınız.

Demirdöküm Nitron Arıza Kodları ve anlamları bu şekildedir. Kullanıcı olarak kombinin gaz vanası ve altındaki su ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun su bar seviyesinin yeterli seviyede olup olmadığını kontrol ediniz. Her şey normal görünüyor ise Arıza teşhisi ve çözümü için BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm Neva Kombi Arıza Kodları:

Demirdöküm Neva Arıza Kodları:

Demirdöküm Neva F1 Arızası: Aşırı ısınma emniyet termostatı hatası

Demirdöküm Neva F2 Arızası: Kullanım suyu devresi sıcaklık sensörü hatası

Demirdöküm Neva F3 Arızası: Isıtma devresi sıcaklık sensörü hatası

Demirdöküm Neva F4 Arızası: Alev başlığı (İyonizasyon) hatası / Gaz yok kontrol ediniz.

Demirdöküm Neva F5 Arızası: Hava akış sensörü(prosestat) hatası

Demirdöküm Neva F6 Arızası: Dönüş NTC Sensör Hatası

Demirdöküm Neva F7 Arızası: Gaz Valfi Geri Besleme Hatası

Demirdöküm Neva F8 Arızası: Gidiş NTC aşırı ısınma hatası

Demirdöküm Neva F9 Arızası: Presostat Kısa Devre Arızası

Demirdöküm Neva F10 Arızası: Isıtma devresi sistemi düşük basınçta (bar düşük)

Demirdöküm Neva F11 Arızası: Sirkülasyon hatası

Demirdöküm Neva F12 Arızası: Düşük voltaj hatası

Demirdöküm Neva F13 Arızası: Tesisat Devreleri Ntc Sorunu

Demirdöküm Neva Arıza Kodları ve anlamları bu şekildedir. Kullanıcı olarak kombinin gaz vanası ve altındaki su ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun su bar seviyesinin yeterli seviyede olup olmadığını kontrol ediniz. Her şey normal görünüyor ise Arıza teşhisi ve çözümü için BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm Nepto Kombi Arıza Kodları:

Demirdöküm Nepto Arıza Kodları:

Demirdöküm Nepto F1 Arızası: Aşırı ısınma emniyet termostatı hatası

Demirdöküm Nepto F2 Arızası: Kullanım suyu devresi sıcaklık sensörü hatası

Demirdöküm Nepto F3 Arızası: Isıtma devresi sıcaklık sensörü hatası

Demirdöküm Nepto F4 Arızası: Alev başlığı (İyonizasyon) hatası

Demirdöküm Nepto F5 Arızası: Hava akış sensörü(prosestat) hatası

Demirdöküm Nepto F6 Arızası: Dönüş NTC Sensör Hatası

Demirdöküm Nepto F7 Arızası: Gaz Valfi Geri Besleme Hatası

Demirdöküm Nepto F8 Arızası: Gidiş NTC aşırı ısınma hatası

Demirdöküm Nepto F9 Arızası: Presostat Kısa Devre Arızası

Demirdöküm Nepto F10 Arızası: Isıtma devresi sistemi düşük basınçta (bar düşük)

Demirdöküm Nepto F11 Arızası: Sirkülasyon hatası

Demirdöküm Nepto F12 Arızası: Düşük voltaj hatası

Demirdöküm Nepto F13 Arızası: Tesisat Devreleri Ntc Sorunu

Demirdöküm Nepto Arıza Kodları ve anlamları bu şekildedir. Kullanıcı olarak kombinin gaz vanası ve altındaki su ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun su bar seviyesinin yeterli seviyede olup olmadığını kontrol ediniz. Her şey normal görünüyor ise Arıza teşhisi ve çözümü için BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm Nitormix Kombi Arıza Kodları:

Demirdöküm Nitromix Arıza Kodları:

Demirdöküm Nitromix F 00 Arızası: Sensör Hatası (Gidiş) / Sensör kablosu yerinden çıkmış ya da sensör hatalı

Demirdöküm Nitromix F 01 Arızası: Sensör Hatası (Dönüş) Sensör kablosu yerinden çıkmış ya da sensör hatalı

Demirdöküm Nitromix F 10 Arızası: Sensör Hatası (Gidiş) Sensör kabloları kısa devre olmuş ya da sensör hatalı

Demirdöküm Nitromix F 11 Arızası: Sensör Hatası (Dönüş) Sensör kabloları kısa devre olmuş ya da sensör hatalı

Demirdöküm Nitromix F 20 Arızası:

Aşırı Isınma Hatası Sensörler yüksek sıcaklık değerine gelmiş

Demirdöküm Nitromix F 22 Arızası:

Tesisat suyu basıncı (bar) arızası / Tesisatta su yok. Tesisatta su kaçağı var.

Demirdöküm Nitromix F 23 Arızası:

Maksimum Sıcaklık Farkı / Tesisattaki sirkülasyon hızı çok az yada yok.

Demirdöküm Nitromix F 26 Arızası:

Gaz Valfi Motorunda Hata / Yerinden çıkmış ya da hasar görmüş

Demirdöküm Nitromix F 27 Arızası:

Alev Algılama Hatası / İyonizasyan elektrodu arızası

Demirdöküm Nitromix F 28 Arızası:

İyonizasyon Hatası / Cihazın gaz beslemesi yok

Demirdöküm Nitromix F 29 Arızası:

İyonizasyon Hatası Cihaz çalışma esnasında gaz beslemesi kesilmiş

Demirdöküm Nitromix F 32 Arızası:

Hatalı Hava Basıncı / Donma Korumasında Fan hızı hatası

Demirdöküm Nitromix F 49 Arızası:

EBUS Voltaj Hatası / Haberleşme bağlantı hatası

Demirdöküm Nitromix F 61 Arızası:

Ana kart Hatası

Demirdöküm Nitromix F 62 Arızası:

Ana kart Hatası / Gaz valf hatalı

Demirdöküm Nitromix F 63 Arızası:

Ana kart Hatası

Demirdöküm Nitromix F 64 Arızası:

Anakart Hatası

Demirdöküm Nitromix F 65 Arızası:

Anakart Hatası / Anakart devresinin aşırı ısınması

Demirdöküm Nitromix F 67 Arızası:

Anakart Hatası / Alev algılama hatası

Demirdöküm Nitromix F 68 Arızası:

Alev Sinyali Dalgalanması / Alev algılama hatası

Demirdöküm Nitromix F 70 Arızası:

Anakart ve arayüz kartı birbirine tanımlanmamış Kartlar arası uyumsuzluk hatası

Demirdöküm Nitromix F 71 Arızası:

Su Akış Sensör Hatası / Su akış sensörü arızası

Demirdöküm Nitromix F 72 Arızası:

Kalıcı Maksimum Sıcaklık Farkı / Gidiş-Dönüş Sensörlerinin aynı sıcaklığı okuması

Demirdöküm Nitromix F 73 Arızası:

Basınç Sensörü Hatası

Demirdöküm Nitromix F 74 Arızası:

Basınç Sensörü Hatası

Demirdöküm Nitromix F 76 Arızası:

Termal Sigorta Hatası / Aşırı Isınma sigortası çıkarılmış ya da Eşanjör aşırı ısınmış

Demirdöküm Nitromix F 77 Arızası:

Gaz Valfi Motorunda Hata

Demirdöküm Nitromix F 83 Arızası:

Brülör devreye girdiği halde sıcaklık yükselmiyor Sensörlerin okuduğu sıcaklık farkının normal çalışma koşullarına uymaması

Demirdöküm Nitromix F 84 Arızası:

Kalıcı Maksimum Sıcaklık Farkı

Demirdöküm Nitromix F 85 Arızası:

Sensörlerin okuduğu sıcaklık farkının normal çalışma koşullarına uymaması

Demirdöküm Nitromix Arıza Kodları ve anlamları bu şekildedir. Kullanıcı olarak kombinin gaz vanası ve altındaki su ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun su bar seviyesinin yeterli seviyede olup olmadığını kontrol ediniz. Her şey normal görünüyor ise Arıza teşhisi ve çözümü için BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm Atromix Kombi Arıza Kodları:

Demirdöküm Atromix Arıza Kodları:

Demirdöküm Atromix F 00 Arızası:

Sensör Hatası (Gidiş) / Sensör kablosu yerinden çıkmış ya da sensör hatalı

Demirdöküm Atromix F 01 Arızası:

Sensör Hatası (Dönüş) Sensör kablosu yerinden çıkmış ya da sensör hatalı

Demirdöküm Atromix F 10 Arızası:

Sensör Hatası (Gidiş) Sensör kabloları kısa devre olmuş ya da sensör hatalı

Demirdöküm Atromix F 11 Arızası:

Sensör Hatası (Dönüş) Sensör kabloları kısa devre olmuş ya da sensör hatalı

Demirdöküm Atromix F 20 Arızası:

Aşırı Isınma Hatası Sensörler yüksek sıcaklık değerine gelmiş

Demirdöküm Atromix F 22 Arızası:

Tesisat suyu basıncı (bar) arızası / Tesisatta su yok.Tesisatta su kaçağı var.

Demirdöküm Atromix F 23 Arızası:

Maksimum Sıcaklık Farkı / Tesisattaki sirkülasyon hızı çok az yada yok.

Demirdöküm Atromix F 26 Arızası:

Gaz Valfi Motorunda Hata / Yerinden çıkmış ya da hasar görmüş

Demirdöküm Atromix F 27 Arızası:

Alev Algılama Hatası / İyonizasyan elektrodu arızası

Demirdöküm Atromix F 28 Arızası:

İyonizasyon Hatası / Cihazın gaz beslemesi yok

Demirdöküm Atromix F 29 Arızası:

İyonizasyon Hatası Cihaz çalışma esnasında gaz beslemesi kesilmiş

Demirdöküm Atromix F 32 Arızası:

Hatalı Hava Basıncı / Donma Korumasında Fan hızı hatası

Demirdöküm Atromix F 49 Arızası:

EBUS Voltaj Hatası / Haberleşme bağlantı hatası

Demirdöküm Atromix F 61 Arızası:

Anakart Hatası

Demirdöküm Atromix F 62 Arızası:

Anakart Hatası / Gaz valfi hatalı

Demirdöküm Atromix F 63 Arızası:

Anakart Hatası

Demirdöküm Atromix F 64 Arızası:

Anakart Hatası

Demirdöküm Atromix F 65 Arızası:

Anakart Hatası / Anakart devresinin aşırı ısınması

Demirdöküm Atromix F 67 Arızası:

Anakart Hatası / Alev algılama hatası

Demirdöküm Atromix F 68 Arızası:

Alev Sinyali Dalgalanması / Alev algılama hatası

Demirdöküm Atromix F 70 Arızası:

Anakart ve arayüz kartı birbirine tanımlanmamış Kartlar arası uyumsuzluk hatası

Demirdöküm Atromix F 71 Arızası:

Su Akış Sensör Hatası / Su akış sensörü arızası

Demirdöküm Atromix F 72 Arızası:

Kalıcı Maksimum Sıcaklık Farkı / Gidiş-Dönüş Sensörlerinin aynı sıcaklığı okuması

Demirdöküm Atromix F 73 Arızası:

Basınç Sensörü Hatası

Demirdöküm Atromix F 74 Arızası:

Basınç Sensörü Hatası

Demirdöküm Atromix F 75 Arızası:

Basınç Hatası ; Bar seviyesi kontrol edilmeli, Sirkülasyon popmasında ya da basınç sensöründe arıza olabilir.

Demirdöküm Atromix F 76 Arızası:

Termal Sigorta Hatası / Aşırı Isınma sigortası çıkarılmış ya da Eşanjör aşırı ısınmış

Demirdöküm Atromix F 77 Arızası:

Gaz Valfi Motorunda Hata

Demirdöküm Atromix F 83 Arızası:

Brülör devreye girdiği halde sıcaklık yükselmiyor Sensörlerin okuduğu sıcaklık farkının normal çalışma koşullarına uymaması

Demirdöküm Atromix F 84 Arızası:

Kalıcı Maksimum Sıcaklık Farkı

Demirdöküm Atromix F 85 Arızası: Sensörlerin okuduğu sıcaklık farkının normal çalışma koşullarına uymaması

Demirdöküm Atromix Arıza Kodları ve anlamları bu şekildedir. Kullanıcı olarak kombinin gaz vanası ve altındaki su ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun su bar seviyesinin yeterli seviyede olup olmadığını kontrol ediniz. Her şey normal görünüyor ise Arıza teşhisi ve çözümü için BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm Atron Kombi Arıza Kodları:

Demirdöküm Atron Arıza Kodları:

Demirdöküm Atron F1 Arızası:Aşırı ısınma emniyet termostatı hatası

Demirdöküm Atron F2 Arızası: Kullanım suyu devresi sıcaklık sensörü hatası

Demirdöküm Atron F3 Arızası: Isıtma devresi sıcaklık sensörü hatası

Demirdöküm Atron F4 Arızası: Alev başlığı (İyonizasyon) hatası

Demirdöküm Atron F5 Arızası: Hava akış sensörü(prosestat) hatası

Demirdöküm Atron F6 Arızası: Dönüş NTC Sensör Hatası

Demirdöküm Atron F7 Arızası: Gaz Valfi Geri Besleme Hatası

Demirdöküm Atron F8 Arızası: Gidiş NTC aşırı ısınma hatası

Demirdöküm Atron F9 Arızası: Presostat Kısa Devre Arızası

Demirdöküm Atron F10 Arızası: Isıtma devresi sistemi düşük basınçta (bar düşük)

Demirdöküm Atron F11 Arızası: Sirkülasyon hatası

Demirdöküm Atron F12 Arızası: Düşük voltaj hatası

Demirdöküm Atron F13 Arızası: Tesisat Devreleri Ntc Sorunu

Demirdöküm Atron Arıza Kodları ve anlamları bu şekildedir. Kullanıcı olarak kombinin gaz vanası ve altındaki su ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun su bar seviyesinin yeterli seviyede olup olmadığını kontrol ediniz. Her şey normal görünüyor ise Arıza teşhisi ve çözümü için BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Demirdöküm Nitron Plus Kombi Nasıl Kullanılır:

Demirdöküm Nitron Plus Kullanımı:

NİTRON PLUS KOMBİ

1 2 3 4 5 6

13

12

11

10

9

8

7

1)

Program saati − tuşu

8)

Reset tuşu

2)

Program saati ekranı

9)

Ekran (işletme göstergeleri)

3)

Program saati + tuşu

10)

Kullanım suyu ayar butonu

4)

eco/Comfort tuşu

11)

Program saati set tuşu

5)

Yaz kış seçim butonu

12)

Program saati Otomatik /manuel tuşu

6)

Açma /Kapama düğmesi

13)

Program saati menu tuşu

7)

Isıtma devresi sıcaklık ayar butonu

Demirdöküm Nitron Plus Kombi Arıza Kodları:

Demirdöküm Nitron Plus Arıza Kodları:

Demirdöküm Nitron Plus F1 Arızası:Aşırı ısınma emniyet termostatı hatası

Demirdöküm Nitron Plus F2 Arızası: Kullanım suyu devresi sıcaklık sensörü hatası

Demirdöküm Nitron Plus F3 Arızası: Isıtma devresi sıcaklık sensörü hatası

Demirdöküm Nitron Plus F4 Arızası: Alev başlığı (İyonizasyon) hatası

Demirdöküm Nitron Plus F5 Arızası: Hava akış sensörü(prosestat) hatası

Demirdöküm Nitron Plus F6 Arızası: Dönüş NTC Sensör Hatası

Demirdöküm Nitron Plus F7 Arızası: Gaz Valfi Geri Besleme Hatası

Demirdöküm Nitron Plus F8 Arızası: Gidiş NTC aşırı ısınma hatası

Demirdöküm Nitron Plus F9 Arızası: Presostat Kısa Devre Arızası

Demirdöküm Nitron Plus F10 Arızası: Isıtma devresi sistemi düşük basınçta (bar düşük)

Demirdöküm Nitron Plus F11 Arızası: Sirkülasyon hatası

Demirdöküm Nitron Plus F12 Arızası: Düşük voltaj hatası

Demirdöküm Nitron Plus F13 Arızası: Tesisat Devreleri Ntc Sorunu

Demirdöküm Nitron Plus F14 Arızası: Ateşleme bloke oluyor / Ana Kart yada sensör arızası

Demirdöküm Nitron Plus F15 Arızası: Alev devre dışı kalıyor / Ana Kart yada sensör arızası

Demirdöküm Nitron Plus Arıza Kodları ve anlamları bu şekildedir. Kullanıcı olarak kombinin gaz vanası ve altındaki su ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun su bar seviyesinin yeterli seviyede olup olmadığını kontrol ediniz. Her şey normal görünüyor ise Arıza teşhisi ve çözümü için BİZİMle iletişme geçebilirsiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp